fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Вечер и утре, повторно европски фудбал

Објавено

на

По неколкумесечна пауза повторно се игра најквалитетниот европски фудбал на фудбалските терени. Вечерва и утре (сабота), со доигрувањето на осминафиналната рунда, сo реванш натпреварите помеѓу Јувентус – Лион, Манчестер Сити – Реал Мадрид, Барселона – Наполи и Баерн Минхен – Челзи, се враќа и Лигата на шампионите, така што месецов нѐ очекува интересна и возбудлива завршница на ова натпреварување на задоволство на сите љубители на европскиот фудбал.

Половина осминафинални средби беа одиграни во март годинава пред Лигата на шампиони да биде прекината поради пандемијата на Ковид-19 вирусот, додека од другата половина осминафинални средби останаа да се одиграат реванш натпреварите.

Според тоа, вечер од 21:00 часот Лион со предност од 1:0 од првиот натпревар му гостува на Јувентус, додека Манчестер сити со предност од 2:1 од гостувањето во Мадрид го пречекува Реал.

Утре на програмата се уште два осминафинални реванш натпревари. Исто така од 21:00 часот Барселона го пречекува Наполи, првиот натпревар заврши без победник 1:1, додека во вториот дуел Баерн, со огромни 3:0 од првиот меч во Лондон, го пречекува Челзи.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 28 минути

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 3 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 5 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 6 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 7 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 8 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 8 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!