Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде сончево и топло со максимална дневна температура во гостиварскиот регион од 16 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре (сабота) ќе владее сончево време со умерена облачност. Температурата ќе се движи во интервал од -2 до 15 степени. Во недела се очекува претежно облачно време со сончеви периоди и пораст на температурата за неколку степени. Облачноста ќе се зголемува во текот на ноќта, кон понеделник.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Moti sot (e premte) do të jetë me diell dhe i ngrohtë me temperaturë maksimale ditore prej 16 gradë në rajonin e Gostivarit. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

Nesër (e shtunë) do të mbajë mot me diell me vranësira mesatare. Temperaturat do të lëvizin nga -2 deri në 15 gradë. Të dielën pritet mot kryesisht i vranët me diell dhe rritje të temperaturës për disa gradë. Vranësirat do të rriten gjatë natës, drejt të hënës.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена