Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 3 до 7 степени.

Утре (сабота) не‘ очекува променливо облачно време со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има намалување на облачноста. Максималната дневна температура ќе достигне 9 степени.

Во недела ќе владее умерено облачно време со слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се прошират на повеќе места, стои во прогнозата на УХМР. Температурата ќе биде во интервал од 2 до 9 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit për vikend

Објавено

на

Moti sot (e premte) do të jetë me vranësira të ndryshueshme mesatare, me erë të përkohshme të intensifikuar jugore,. Pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë rreshje lokale të shiut, kurse në malet më të larta të borës. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej 3 deri 7 gradë.

Nesër (e shtunë) na pret mot me rre me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Në orët e pasditës do të ketë zvogëlim të vranësirave. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 9 gradë.

Të dielën do të mbizotërojë mot me vranësira me erë jugore të dobët e deri mesatare, kurse pasdite përgjatë Povardarie erë të përkohshme të intensifikuar jugore. Kah fundi i ditës në pjesët perëndimore do të ketë rreshje lokale të shiut, të cilat gjatë natës do të përhapen në më shumë vende, qëndron në parashikimin e IPHM. Temperatura do të jetë në interval prej 2 deri 9 gradë.

Популарно изминативе 100 дена