Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 11/01/2019 | 09:08

Викенд временска прогноза за Гостивар

Врнежите од снег ќе се задржат уште денеска, за викендот метеролозите прогнозираат сонце.

Денес, петок, минималната температура падна до шестиот степен под нулата, а максималната ќе достигне до 2 степени. Се очекува умерено облачно време, со повремени врнежи од снег.

Во сабота, се очекува да дојде до стабилизирање на времето, разведрување со сончеви периоди. Минималната температура ќе достигне до -6 , додека максималната до 3 степени. И во недела не очекува сончево и ведро време. Температурата ќе се движи од -5 до 5 степени.

Напишете коментар