fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар и Тетово изречени 110 казни за неносење заштитна маска

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот (26.10./27.10.) за неносење заштитни маски на вкупно 110 лицa, во Тетотво-85 и во Гостивар-25 изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Во овој период на тетовско-гостиварското подрачје на 178 (ТЕ) и 17 лицa (ГВ) изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени на ТЕ-692 и ГВ-211 лица со вакви решенија и не е констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!