fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар потврден е прв случај на заболен со коронавирус

Во Гостивар е регистрирано првото заболено лице со коронавирус. Станува збор за жена на возраст над 45 години, којашто пред десетина дена се вратила од Германија.

Жената немала симптоми, но била во контакт со лице од странска држава за кое се потврдило дека го има вирусот. Жената е изолирана и сместена на инфективното одделние во Гостивар.

Информацијата за Gostivarpress.mk ја потврди инфектологот Енес Мемеди од инфективното одделение на општата болница.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!