Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар потврден е прв случај на заболен со коронавирус

Во Гостивар е регистрирано првото заболено лице со коронавирус. Станува збор за жена на возраст над 45 години, којашто пред десетина дена се вратила од Германија.

Жената немала симптоми, но била во контакт со лице од странска држава за кое се потврдило дека го има вирусот. Жената е изолирана и сместена на инфективното одделние во Гостивар.

Информацијата за Gostivarpress.mk ја потврди инфектологот Енес Мемеди од инфективното одделение на општата болница.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Зголеми
Контраст
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!