Поврзи се со нас

Спорт

Завршница на Светското фудбалско првенство во Катар

Објавено

на

Возбудувањата на Светското фудбалско првенство во Катар кое почна на 20 минатиот месец ќе кулминираат овој викенд со малото и големото финале.

Како увертира на натпреварот за светската титула, попладнево од 16 часот ќе се одигра натпреварот за третото место меѓу актуелниот светски вицешампион Хрватска и најголемото изненадување на Мундијалот, Мароко.

Хрватска во полуфиналето загуби од Аргентина со 3-0, додека импресивната серија на Мароко ја запре Франција со триумф од 2-0.

Натпреварот за бронзениот медал ќе се одигра на стадионот „Калифа интернешнл“ во Доха со почеток во 16 часот.

Во битката за титулата утре во истиот термин на стадионот во Лусаил, оддалечен 35 километри од центарот на Доха, ќе играат актуелниот светски првак Франција и Аргентина, која на светска титула чека од 1986 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена