Поврзи се со нас

Спорт

Железниот Мајк „тресе“ и на 53 години (видео)

Некогаш најопасниот човек на светот Мајк Тајсон објави видео кое според реакцијата на обожавателите предизвика хаос на социјалните мрежи, За помалку од 24 часа, видеото од неговиот тренинг има натрупано над 6 милион прегледи.

Мајк, на тренинг прави брза комбинација на удари со двете раце, две леви крошеа во плексус, па ескиважа и  потоа завршува со еден страшен удар со десна. Сето тоа за неколку секунди и секој удар пука како петарда, а реакциите на видеото доаѓаа од целиот свет.

„Не можам да верувам во ова. Ова е сосема различно ниво“, му искоментира непоразениот шампион во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов.

„Брат, ме мотивираше да поминам низ еб..иов ѕид, трчам кон салата“, напиша The Rock.

„До тука ги почувствував ударите“, искоментира актерот Мартин Лоренс.

„Ајде тато! Сеуште го имаш она потребното“, му напиша неговиот син Мигуел.

Додека самиот „Железениот Мајк“ на видеото напиша: „Ја сум лошото момче, за век и веков“.

Во каква форма е 53 годишниот Мајк Тајсон погледнете сами:

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Гостиварпред 16 минути

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 1 час

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 3 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 4 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 18 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 18 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 21 час

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Гостиварпред 23 часа

Таравари: За Гостивар се потребни најмалку 1.000 тестови и скрининг на медицинарите

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!