Поврзи се со нас

Гостивар

Делови од Гостивар без вода поради дефект, се работи на санирање

Објавено

на

Од утрово во делови од Гостивар има прекин во водоснабдувањето. Како што информираше за Gostivarpress.mk директорот на ЈП Комуналец, Фатон Билали прекинот е поради настанат дефект во водоводната мрежа на ул „Кеј Вардар“. „Се работи на отстранување на дефектот, очекуваме за час и половина да се среди и водоснабдувањето да се нормализира“, информира директорот.

Вода немаат граѓаните на „Кеј Вардар“, населбите Дутлок, Фазанерија и други места.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Pjesë të Gostivarit pa ujë për shkak të një defekti, punohet në sanim

Објавено

на

Prej mëngjesit të sotëm ka ndërprerje të furnizimit me ujë në disa pjesë të Gostivarit. Siç informoi për Gostivarpress.mk drejtori i NP Komunalecit, Faton Bilalli, ndërprerja është për shkak të defektit në rrjetin e ujësjellësit në rrugën “Kej Vardar”. “Jemi duke punuar për heqjen e defektit, presim që për një orë e gjysmë të rregullohet dhe të normalizohet furnizimi me ujë”, informoi drejtori.

Ujë nuk kanë qytetarët e “Kej Vardarit”, vendbanimet Dutllok, Fazaneri dhe vende të tjera.

 

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска

Популарно изминативе 100 дена