Поврзи се со нас

Претседателски избори 2024

Димитриевски: Граѓаните да ги анализираат сите понуди на кандидатите за претседател

Објавено

на

Кандидатот за претседател на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска со својот караван „Максим за Македонија” е меѓу граѓаните на Берово, Делчево и Македонска Каменица. Своето присуство го искористи да оствари средба со претставници на неколку успешни компании од регионот, а потоа имаше и неформални средби со граѓани.

-Денеска мојот караван „Максим за Македонија“ заедно со мене и останатите луѓе во тимот сме во овој дел од државата. Утрово поминавме низ Берово, денеска сме во Делчево, подоцна ќе одиме во Виница. Сакам да испратам една јасна порака до граѓаните, првично дека не сме сите исти, првично да ги охрабрам граѓаните да обрнат внимание, да ги анализираат сите понуди од сите кандидати и на крајот да донесат одлука. Првенствено да излезат масовно на избори, да се одважат и својата поддршка да ја дадат на овој кандидат за кој што смета дека ја заслужува истата, рече Димитриевски.

Околу разликата помеѓу него и останатите кандидати рече дека тој е кандидат кој што излегува од граѓаните.

-Сум работел, работам и ќе продолжам да работам за граѓаните и сметам дека може работите да ги вратиме во нормала  бидејќи во моментов живееме во едно зависно друштво кое што е зависно и заложник на политички субјекти, партии кои што се менуваат од година во година. Нема никакви разлики, се полошо за граѓаните. Ние од политички от субјект знам имаме концепт и визија како да ги исправиме нештата и државата да им ја вратиме назад на тие на кои што им припаѓа, а тоа е граѓанинот на прво место, рече Димитриевски.

Посетата на источниот регион Димитриевски ја продолжуваме во Кочани, каде во целоснт ќе ја претстави својата програма за претстојните избори.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена