Поврзи се со нас

Гостивар

До среда сончево и топло, потоа промена на времето

Објавено

на

До среда времето ќе биде сончево и топло, во попладневните часови со локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утре во западните делови ќе дува повремено засилен југозападен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервалот од 3 до 9 степени, а дневната меѓу 17 и 29 степени.

Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе
дува умерен северен ветер и дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Deri të mërkurën me diell dhe ngrohtë, pastaj ndryshim të motit

Објавено

на

Deri të mërkurën do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite me rritje lokale të vranësirave dhe kushte për paraqitje të izoluar të reshjeve të shkurtra të shiut dhe shtrëngata të rralla.

Nesër në pjesët perëndimore do të fryjë erë herë pas here më e fortë jugperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 3 deri në 9 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 17 deri në 29 gradë.

Nga e enjtja do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët, me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu dhe shtrëngata të rralla.

Do të fryjë erë mesatare veriore dhe temperaturat ditore do të jenë në rënie.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена