Поврзи се со нас

Гостивар

Gostivarpress.mk ви прикажува: „Магијата на книгата е бесценета!“ – Видео приказна од библиотеката во Гостивар

Секој човек што сака да чита, многу добро ја знае моќта на книгата. Кога вртењето на страниците го следи отчукувањето на срцето, кога испишаниот ред го буди изворот на крвотокот, кога душата се шири кон бескрајот со секоја прочитана буква…

Објавено

на

Со почит кон бесценетото богатство – книгите, и со мисија да ве поттикнеме што повеќе да бидат присутни во вашиот живот, ве носиме на прошетка низ градската библиотека во Гостивар. Ексклузивно, низ видео објективот на Gostivarpress.mk имате можност да ѕирнете во полиците на овој дом на пишаниот збор, кој изобилува со книги за сечиј вкус, кадешто се кријат ретки изданија, вредни примероци, популарни наслови. Едноставно, место кое може да ви пружи незаборавно патување преку магијата на книгата.

Да се долови целото тоа книжно царство е тешко, но се обидовме колку што е можно да го приближиме до вас. Задоволство ни е да ве поканиме да ја погледнете кратката видео репортажа од гостиварската библиотека.

(кликнете на [ ] цел екран за максимален ефект)

За добрата соработка во реализација на замислата за прилогот редакцијата упатува голема благодарност до вработените во библиотеката и Центарот за култура АСНОМ.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Регионпред 4 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 3 недели

Повеќе здравствени установи со нови в.д. директори, Танер Хасан на чело на Клиниката за ендокринологија

Гостиварпред 3 недели

Разрешен директорот на болницата во Гостивар, кој ќе биде назначен за в.д.?

Македонијапред 3 недели

МојДДВ продолжува со примена, за Граѓанскaта обврзница ќе треба да се врати довербата во системот-рече Димитриеска-Кочоска

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена