Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција фати лице кое провалувало и крадело во болница, катастар и други установи во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово утрово соопшти дека расчисти шест тешки кражби во Гостивар и го откри и приведе крадецот. Осомничен дека ги извршил кражбите е 25-годишниот А.О. од долнореканското село Видуше.

Во текот на минатиот и овој месец А.О. со употреба на сила и со користење на штрафцигери и други алатки ги провалил вратите и прозорците на неколку гостиварски јавни установи (Болница, Катастар и други) и по влегувањето во нивната внатрешност, претежно одземал оставени парични средства во фиоки, каси и на други места, извести полицијата. Дваесет и петгодишниот видушанец приведен е во Полициската станица Гостивар и по целосното документирање на овој случај, ќе му биде изготвен соодветен поднесок по член 236 од Кривичниот законик , а поради основи на сомнение дека сторил кривично дело “тешка кражба”.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 6 часа

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби

Здравје и убавинапред 7 часа

Маски од круша за нега на кожата и косата

Гостиварпред 9 часа

Ново противпожарно возило доделено на ТППЕ во Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Гостивар ќе бара владини субвенции за струја за училиштата и градинките

Вестипред 11 часа

Путин по прогласувањето на четирите територии за дел од Русија: „Тоа го сакаа милиони луѓе, тие сега се засекогаш граѓани на Русија“

Македонијапред 12 часа

Од полноќ поскапуваат бензините

Гостиварпред 12 часа

Приведен гостиварец кој нарушил јавен ред и мир

Гостиварпред 13 часа

Совет Гостивар: Дебата за Планот за вработување во општината и буџетските пари

Гостиварпред 14 часа

Физички напад во Гостивар поради имот

Гостиварпред 15 часа

Оштетен доводен канал во близина на ХЕЦ Врбен, вода се излева од каналот

Културапред 16 часа

Промоција на новото книжевно дело на Александар Михајловиќ во Гостивар

Македонијапред 17 часа

Викенд временска прогноза

Вестипред 18 часа

Православен празник посветен на Светите Вера, Надеж и Љубов

Гостиварпред 1 ден

ВМРО ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Гостиварпред 2 недели

Усмртено младо момче во Гостивар вечерва

Гостиварпред 1 недела

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 1 недела

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 1 недела

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 2 недели

Осветен новиот храм во Стенче: „Дом на молитва, парче небо на земјата“

Гостиварпред 1 недела

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Спортпред 2 недели

Октај Дерелиоглу: Без разлика на сите надворешни фактори, против Воска ќе одиме на победа

Спортпред 2 недели

ФК Гостивар и Воска Спорт одиграа без победник, несакан инцидент на трибините

Гостиварпред 2 недели

„Светлината на светот“, нова книга на гостиварецот Михајловиќ

Гостиварпред 2 недели

Обвинителството за синоќешниот случај во Гостивар – Пронајден е пиштол, се проверуваат снимки од камери…

Гостиварпред 1 недела

Ресурсен центар Гостивар: Пријавување на социјално загрозени кои имаат потреба од бесплатна нега и грижа

Гостиварпред 1 недела

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 1 месец

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 2 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 5 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 5 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 5 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Policia e Gostivarit ka kapur një person që ka hyrë dhe ka vjedhur në spital, kadastër dhe institucione tjera në Gostivar

Објавено

на

SPB Tetovë këtë mëngjes njoftoi se pastroi gjashtë vjedhje të rënda në Gostivar dhe e zbuloi dhe arrestoi vjedhësin. I dyshuar se i ka kryer vjedhjet është 25 vjeçari A.O. nga fshati Vidushe e Rekës së poshtme.

Gjatë muajit të kaluar dhe këtij muaji A.O. me përdorim të forcës dhe me përdorim të kaçavidave dhe mjeteve të tjera i ka hapur dyert dhe dritaret e disa institucioneve të Gostivarit (Spital, Kadastër dhe të tjerë) dhe pas hyrjes në brendinë e tyre, kryesisht ka marrë mjete të hollash të lëna nëpër fioka, arka dhe vende të tjera, informoi policia. Njëzet e pesëvjeçari nga fsh. Vidushe është i arrestuar në Stacionin policor Gostivar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, do t’i përgaditet parashtesë adekuate sipas nenit 236 nga Kodi penal, kurse për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “vjedhje e rëndë”.

Популарно изминативе 100 дена