Поврзи се со нас

Гостивар

Гостиварската полиција вчеравечер приведе две лица

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера (22 октомври) во 22 часот во гостиварското село Дебреше, полициски службеници од Полициската станица Гостивар лишија од слобода 33 годишник од Здуње и 31 годишен гостиварец, затоа што кај нив била пронајдена бела прашкаста материја.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 41 минута

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 1 час

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 2 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 3 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 16 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 16 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 18 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 18 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 19 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Policia e Gostivarit mbrëmë arrestoi dy persona

Објавено

на

Ministria e punëve të brendshme njoftoi se mbrëmë (22 Tetor) më orën 22 në fshatin Debresh të Gostivarit, zyrtarë policorë nga Stacioni policor Gostivar kanë privuar nga liria 33 vjeçarin nga Zdunja dhe gostivarasin 31 vjeçar, sepse tek to është gjetur materie pluhuri.

Ato janë qenë të dërguar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tyre do të jetë e parashtruar paraqitje adekuate.

Популарно изминативе 100 дена