Поврзи се со нас

Некатегоризирано

Најбрзиот нокаут во историјата на УФЦ

Објавено

на

Хорхе Масвидал се запиша во историјата на УФЦ откако синоќа во Лас Вегас го нoкаутираше Бен Аскрен во категоријата 239.

Натпреварот траеше 5 секунди, Масвидал го нокаутираше противникот во третата секунда, што е најбрз нокаут во историјата на УФЦ.

Бен Аскрен влезе како фаворит во дуелот против Хорхе Масвидал со скор 19-0, но дваесетиот натпревар не беше среќен по него.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена