fbpx
Поврзи се со нас

Бизнис

Се отвори „City Donuts & Caffee“ – Мал рај за сладокусците во Гостивар

Објавено

на

Најубава новост за сите оние кои обожаваат крофни со најразлични филови и во најоригинални вкусни варијанти. Вчера во Гостивар се отвори ново слатко катче „City Donuts & Caffee“, вистински мал рај за сладокусците. Овде можете да ги најдете крофните од вашата фантазија, подготвени по оригинален рецепт, без вештачки додатоци, со секогаш свежи намирници.

 „Пред неколку години бевме во САД, земја каде без овие крофни не може да се замисли секојдневието. И секогаш ни будат убави спомени. Одлучивме да ги донесеме и понудиме во нашиот град“, ни појаснуваат сопствениците како дошле до идејата за „City Donuts & Caffee“ во Гостивар.

На менито освен крофни се наоѓаат: вафли, палачинки, цедени сокови, повеќе видови на кафе, смути.

На „слаткото“ отварање најрадосни и во најголем број беа присутни најмладите кои со нетрпение чекаа да ги вкусат шарените и вкусни крофни полни со топен крем. Покрај нив во голем број присуствуваа љубителите на слатки нешта.

Нема сомнеж, „City Donuts & Caffee“ ги исполнува сите услови да прерасне во омиленото место за вкусни задоволства и кафе.

Се наоѓа на ул.Беличица бр.33, веднаш до противпожарната служба во Гостивар. Телефонскиот број за порачки е 077 567 561. Во најбрзо време ќе започне со работа и деливери сервисот.

(комерцијална објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!