Поврзи се со нас

Гостивар

Смена во „Комуналец“ Гостивар, Фатон Билали нов директор

Објавено

на

Јавното претпријатие „Комуналец“ во Гостивар има нов директор. На местото на Исак Лазами на челната фотелја на претпријатието седнува Фатон Билали.

„Со почит и благодарност за неуморната работа, на досегашниот директор Исак Лазами, му доделив Признание за придонес во работењето на претпријатието. Исак ќе остане мој близок соработник и ќе продолжи да го нуди своето искуство преземајќи нови одговорности во процесот на развој на нашиот град. За директор на JП „Комуналец“ е именуван архитектот Фатон Билали. Успешен млад архитект, со специфично искуство во хидроинженерството, област која е тесно поврзана со дејноста на ова претпријатие. Фатон ќе биде во служба на гостиварчани со професионализам, посветеност и неуморна работа, што ќе ја оправда довербата што ја имаме во младите да им довериме важни задачи.“, информираше градоначалникот Арбен Таравари.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Ndërrim në “Komunalec” Gostivar, Faton Bilalli drejtor i ri

Објавено

на

Ndërmarrja publike “Komunalec” në Gostivar ka drejtor të ri. Në vend të Isak Lazamit në krye të ndërmarrjes ulet Faton Bilalli.

“Me respekt dhe mirënjohje për punën e palodhshme, drejtorit të deritanishëm Isak Lazami i ndava mirënjohje për kontributin në funksionimin e ndërmarrjes. Isaku do të mbetet bashkëpunëtori im i ngushtë dhe do të vazhdojë të ofrojë përvojën e tij duke marrë përgjegjësi të reja në procesin e zhvillimit të qytetit tonë. Arkitekti Faton Bilalli është emëruar drejtor i NP “Komunalec”. Arkitekt i ri i suksesshëm, me eksperiencë specifike në hidroinxhinieri, fushë kjo e lidhur ngushtë me veprimtarinë e kësaj kompanie. Fatoni do të jetë në shërbim të gostivarasve me profesionalizëm, përkushtim dhe punë të palodhur, gjë që do të justifikojë besimin që kemi tek të rinjtë për t’iu besuar atyre detyra të rëndësishme”, tha kryetari Arben Taravari.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена