Na ndiqni në:

Gostivari

Kontrollë të furgonëve dhe autobusëve

Botuar

  • македонски јазик

Në territorin e Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë dje (16 mars) nga ora 6 deri në ora 10 në 7 lokacione është kryer aksion-kontroll i automjeteve që kryejnë transport publik të nxënësve, kryesisht autobusë, minibusë dhe furgonë taksi.

“Gjatë kontrollit në rajonin e Gostivarit janë zbuluar dhe sanksionuar ligjërisht gjithsej 16 kundërvajtje. Dy automjete nuk kishin dokumentet e nevojshme për transportin publik dhe pronarët e tyre do të përballen me parashtresa sipas nenit 284-A të Kodit Penal, 3 automjete u konstatuan të mbingarkuara, dy drejtuesit e mjeteve nuk kishin certifikata mjekësore ose flisnin në celular dhe 1 drejtues mjeti nuk ka përdorur rripin e sigurimit, ka kaluar sinjalistikën e kuqe dhe nuk ka ulur shpejtësinë para kryqëzimit. Gjithashtu, 4 persona në automjete nuk kanë pasur mbrojtje të personave, përkatësisht nuk kanë respektuar masat dhe rekomandimet e qeverisë për mbrojtje nga përhapja e “covid-19”.”, njofton MPB.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена