Na ndiqni në:

Maqedoni

Shaqiri: Ministria e Arsimit dhe Shkencës do të pranojë heqjen e maskave në shkolla nëse rekomandohet nga Komisioni

Botuar

  • македонски јазик

Kur Komisioni për Sëmundje Infektive do të rekomandoj që nxënësit të mos mbajnë maska ​​mbrojtëse në shkolla, Ministria e Arsimit dhe Shkencës do ta pranojë. Unë mund të kerkoj, por vendimtar është Komisioni, tha ministri i Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri.

Në pyetjen e gazetarëve nëse duke pasur parasysh numrin e vogël të të infektuarve me korona virus, Ministria e Arsimit dhe Shkencës mund të kërkojë heqjen e maskave, ai shtoi se Komisioni duhet të vlerësojë nëse maskat, siç tha ai, nuk janë më aq të rëndësishme dhe të sjellin një vendim pozitiv.

  • Komisioni kohët e fundit kishte rekomandime për lehtësimin e disa masave. Për mua është një faktor shumë i rëndësishëm skriningu i bërë nga Ministria e Shëndetësisë me Komisionin për Sëmundjet Infektive, i cili na tregoi se kemi respektim të mirë të masave nga fëmijët dhe një numër shumë i vogël i fëmijëve të infektuar, tha Shaqiri në konferencën për projektin e binjakëzimit “Mbështetje e mëtejshme për zbatimin e Kornizës Kombëtare për Kualifikim”.
Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена