Na ndiqni në:

Gostivari

Çati e shembur e një objekti në Gostivar dhe dru i rënë në rrugë nga era e fortë

Botuar

  • македонски јазик

Mbrëmjen e djeshme (30 nëntor) rreth orës 23:30 në SPB të Tetovës është raportuar se dhjetë minuta më parë nga era e fortë është dëmtuar tërësisht çatia e një depoje në rrugën “Karagaç” në Gostivar, në pronësi të një gostivarasi 52 vjeçar Q.S., që ka shkaktuar dëme edhe të një kabllo elektrike të EVN Maqedoni.

Sonte (1 dhjetor) rreth orës 13 në SPB të Tetovës është raportuar se nga erë e fortë ka rënë edhe një dru në rrugën lokale Vrapçisht-autostrada Gostivar-Tetovë, në zonën e Gostivarit Gallate, e cila ka bllokuar qarkullimin në të dy drejtimet. Brenda një kohe të shkurtër, me ndërhyrjen e mekanizimit të angazhuar nga Komuna e Vrapçishtit, druri është hequr dhe qarkullimi është normalizuar, njofton policia.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена