Поврзи се со нас

Гостивар

Зафати на покривите во делови од болницата во Гостивар

Објавено

на

Во неколку оддели во склоп на општата болница „Д-р Ферид Мурад“ во Гостивар денес отпочнаа работи за реконструкација на покривните конструкции. Како што информираа од болницата со зафатите опфатени се финансиско-сметководствениот сектор, одделението на болничката лабораторија, кожната и амбулантата за физикална терапија.

„Овие оддели, особено во текот на зимските и есенските сезони, кога имало повеќе дожд и снег прикиснувале, просториите биле оштетувани, а понекогаш медицинскиот персонал и управата не можеа да ги обезбедат услугите и за  пациентите поради неповолните услови за работа. Лабораторискиот оддел воопшто немал покрив, а во просториите на секторот за финансии и сметководство покривот бил многу оштетен. Не радува фактот што по долги години, изградбата на покрив во лабораторија оддел, пред влезот во кожната и физикалната амбуланта, како и целосната поправка на кровот во секторот финансии и сметководство почнуваат да се реализират од денеска.“, соопштија од болницата.

Од таму најавуваат и други зафати и проекти планирани за реализација до крајот на годината.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 2 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена