Поврзи се со нас

Технологија

Имаме и ноќна верзија на сајтот Gostivarpress.mk

Објавено

на

Dark mode, темна или ноќна верзија на сајтовите е пред се е наменета за оние кои сурфаат ноќе. „Темниот режим“ е дизајниран да го намали отсјајот на екранот, да не им светите на вашите блиски додека нè читате од кревет и придонесува за заштеда на батеријата на мобилните уреди, особено на оние што имаат OLED екрани

Со оваа технологија помалку ги напрегнувате очите додека читате вести на Gostivarpress.mk и нуди нов дизајн на корисничкото искуство, актуелен тренд што го следат сите водечки веб страници, пребарувачи и мобилни апликации. 

Ноќната верзија на Gostivarpress.mk може да ја активирате со еден клик на табовите кои се прикажани десно доле на било кој паметен уред.

Деневна верзија

Деневна верзија

Ноќна верзија

Изборот останува на вас.

 

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 8 часа

Рекордно ниска површина под мраз на морето околу Антарктикот

Гостиварпред 9 часа

Расправија за паркинг во Гостивар завршила со напад

ИЗБОРИ 2024пред 10 часа

ДИК ги усвои Кодексот и Упатството за набљудување на претседателските и парламентарните избори

Гостиварпред 11 часа

„Врие“ од револт кај граѓаните од Бањица: Под шатори ќе спиеме на нивите, ја бараме ветената средба со Владата

Гостиварпред 12 часа

Петрова во Гостивар на средба со сметководители и посета на Управата за имотно правни работи

ИЗБОРИ 2024пред 13 часа

Утре почнува јавниот увид во Избирачкиот список

Видео емисиипред 14 часа

Фејзи и Ѓурчиновска: Поголема поддршка, обуки и информираност за руралните жени!

Вестипред 15 часа

Одржан молебен на гробот на Св. Кирил во Рим

Македонијапред 17 часа

Македонските граѓани може да патуваат со лични карти за Босна и Херцеговина

Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Kemi edhe verzion të natës të sajtit Gostivarpress.mk

Објавено

на

Dark mode, errët ose verzioni i natës i sajteve është para se gjithash e synuar për ato të cilët shfletojnë natën. “Regjimi i errët” është i dizajnuar t’a zvogëlojë shkëlqimin e ekranit, të mos ju ndriçojë të afërmve tuaj derisa na lexoni nga shtrati dhe kontribuon për kursim të baterisë në pajisjet celulare, veçanërisht të atyre që kanë OLED ekrane.

Me këtë teknologji më pak i sforconi sytë derisa lexoni lajme në Gistivarpress.mk dhe ofron dizajn të ri të eksperiencës së përdoruesit, trend aktual që e ndjekim të gjitha ueb faqet kryesuese, shfletuesit dhe aplikacionet celulare.

Verzionin e natës të Gostivarpress.mk mund t’a aktivizoni me një klik në tabet të cilat janë të treguara në të djathtë poshtë në cilindo qoftë pajisje të mençur.

Деневна верзија

Деневна верзија

Verzioni i natës

Zgjedhja mbetet tek ju.

 

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена