Поврзи се со нас

Гостивар

Најстудено на Шапка и во Маврови Анови

Објавено

на

На мерна станица Ѓуриште е измерено најголемо количество воден талог во изминатите 24 часа – 19 литри на квадратен метар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

До 8 часот утрово, по поминати 24 часа, 18 литри на квадрат воден талог се измерени во Охрид и Берово, 17 во Штип и Крушево, 16 во Маврови Анови и Тополчани, 15 во Претор, 14 во Прилеп, Попова Шапка, Виница, Куманово и Дебар, 13 литри во Демир Капија, 12 во Крива Паланка, Пожар, Струмица, Тетово и Битола, 11 во Скопје – Петровец, 10 во Гевгелија, 9 во Скопје – Зајчев Рид, Дојран и Велес и 3 литри наврнати во Кавадарци.

Како што информира УХМР, утрово е најстудено на  Попова Шапка, 1 степен, 4 се измерени во Маврови Анови и Лазарополе, 5 во Крушево, 6 степени во Берово, 7 во Крива Паланка, 8 во Тетово, Скопје-Петровец, Виница, Охрид, Претор, Битола и Прилеп, 9 во Куманово, Скопје – Зајчев Рид, Велес и Штип, 10 во Струмица, Кавадарци, Демир Капија и Дојран и 11 степени во Гевгелија.

„Утрово е облачно и претежно тивко со утринска магла во Дебар. Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19 степени. Во Скопје, променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди. Максималната температура ќе достигне 17 степени“, информира УХМР. 

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена