Поврзи се со нас

Гостивар

Оброци за социјално загрозени граѓани обезбеди Хуманитарното здружение „Д-р Трајче Нешковски”

Објавено

на

Во рамки на неделата за борба против гладот, Хуманитарното здружение на граѓани „Д-р. Трајче Нешковски” Гостивар, ќе  покрие трошоци за 50 дневни оброци на социјално загрозени граѓани во народната кујна „Вита Аби“.  Здружението ги мапираше социјално загрозените граѓани на кои ќе им овозможи бесплатен оброк во наредните 5 дена во соработка со Меѓуопштинскиот центар за социјални работи-Гостивар.

„Во оваа прилика сакаме да искажеме голема благодарност до ресторанот „Вита Аби“ за соработката и желбата да се помогне. Во неделата за борба против гладот да бидеме солидарни и да покажеме дека луѓето не се гладни само за храна, туку и за почит, љубов и внимание“ порачуваат од Хуманитарното здружение на граѓани „Д-р. Трајче Нешковски”

Трошокот за оброците, финансиски ќе биде покриен со дел од средствата кои беа собрани од тридневните хуманитарни активности организирани во Гостивар, во чест на д-р Трајче Нешковски.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 4 дена

Изменет режим на сообраќај на патот Тетово-Гостивар, ќе трае 6 месеци

Гостиварпред 1 недела

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Спортпред 3 часа

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена